TAJEMNICZE CHINY
KLUB PODRÓŻNIKA

Chińskie Plaże

Chiny oferują plażowiczom malownicze, niezatłoczone plaże, w otoczeniu dziewiczej przyrody. Najbardziej znany kurort Chin to Sanya na wyspie Hainan. Wspaniałe plaże z białego piasku, gaje kokosowe, eleganckie hotele przyciągają tam turystów z całego świata. Dodajmy jeszcze do tego, iż w tym rejonie morze jest niemal cały rok ciepłe, a pogoda słoneczna.

Wyspa Hainan w ogóle nazywana jest chińskimi Hawajami. Stanowi ona jedną z największych atrakcji dla miłośników słońca i czystej, szerokiej piaszczystej plaży. Kurorty tej wyspy oprócz plaż oferują także pola golfowe, oraz naturalne ciepłe strumienie. Jednakże na całym wybrzeżu Chin znaleźć można wiele miejsc niezadeptanych przez turystów, jedynych w swoim rodzaju pereł dziewiczej przyrody.

Opalanie się topless i nago jest w Chinach zakazane. Oprócz sportów wodnych w nadmorskich kurortach, w Chinach spróbować można wielu innych form wysiłku fizycznego.
Godnymi uwagi są miejscowe sporty narodowe. Przede wszystkim należałoby tu wymienić Tai - Chi.

Jest to rodzaj powolnej gimnastyki na świeżym powietrzu, Ćwiczący wykonują widowiskowe sekwencje ruchów zaczerpniętych ze sztuk walki wręcz, tyle że w zwolnionym tempie. Układy płynnie wykonywanych ćwiczeń są nie tylko warte obejrzenia.
Dobrze też samemu tego spróbować - Tai Chi to sport dla wszystkich,

W parkach chińskich miast można spotkać zarówno starszych ludzi, jak i małe dzieci, ćwiczących razem jednym, spokojnym rytmem.
Amatorom wschodnich sztuk walki polecamy odwiedzenie legendarnego klasztoru Shaolin. Tamtejsi mnisi do dziś praktykują starą sztukę kung - fu, dając dla turystów niezwykle widowiskowe pokazy. Ponadto przy większych kurortach znaleźć można pola golfowe i korty tenisowe.

Na miłośników trekkingu czekają wspaniałe pasma górskie, a także renomowane biura, organizujące wyprawy. Polecamy korzystanie z ich usług, uczyni to nasze chodzenie po górach bezpieczniejszym, lepiej zorganizowanym.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW